INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH

 

Od 1 lipca 2013 r. nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi zorganizowanym przez Gminę Mirosławiec zostali objęci mieszkańcy nieruchomości zamieszkałych,  natomiast właściciele nieruchomości niezamieszkałych: placówek handlowych, placówek usługowych, zakładów produkcyjnych, placówek oświatowych, lokali gastronomicznych, placówek służby zdrowia, lokali użyteczności publicznej oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i wytwarzające odpady komunalne są zobowiązani do zawarcia indywidualnych umów na wywóz odpadów z przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne wpisanym do rejestru działalności regulowanej.

 Rejestr działalności regulowanej prowadzony jest przez Urząd Miejski w Mirosławcu i dostępny zarówno w jego siedzibie jak i na stronie internetowej bip.miroslawiec.pl - zakładka rejestr działalności regulowanej.

W przypadku gdy na nieruchomości zamieszkałej w części budynku jest prowadzona działalność gospodarcza właściciel nieruchomości w zakresie odbioru odpadów komunalnych objęty jest nowym systemem, który nadzoruje gmina z kolei na odpady  pochodzące z działalności gospodarczej należy posiadać osobną umowę (na tzw. „starych zasadach”) i  gromadzić je w oddzielnym pojemniku (nie można ich mieszać z odpadami komunalnymi!).

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kamila Chałupczak 27-01-2014 09:30:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kamila Chałupczak 27-01-2014
Ostatnia aktualizacja: Kamila Chałupczak 27-01-2014 09:30:47