Odpowiedź na petycję w sprawie przystapienia do Programu "Wzorowa Łazienka"

Urząd Miejski                                                                                                                                                              Mirosławiec, 17.10.2017 r.             w Mirosławcu

S.152.4.2017.MS

 

                                                                                                   Szulc-Efekt Sp. z o.o.

                                                 ul. Poligonowa 1 04-051 Warszawa

 

                                                                                                                                                     wzorowalazienka@samorzad.pl

 

 

Zawiadomienie o sposobie załatwienia petycji

 

Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach ( Dz. U. z 2014 r. poz. 1195 ze zm.) w odpowiedzi na petycję z dnia 1 września 2017 r. skierowaną do Burmistrza Mirosławca dotyczącą przystąpienia przez szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Mirosławiec, do konkursu w ramach programu „Wzorowa Łazienka” marki Domestos i przekazania przedmiotowej petycji dyrektorom szkół informuję, iż petycja została rozpatrzona negatywnie.

 

Uzasadnienie

 

W dniu 1 września 2017 r. wpłynęła do Burmistrza Mirosławca petycja złożona przez Szulc-Efekt sp. z o.o. Inicjatywa – Dbajmy o Komfort Najmłodszych – Pomagajmy usprawniać działanie szkół wzorowalazienka@samorzad.pl dotycząca przystąpienia przez szkoły podstawowe z terenu Gminy Mirosławiec do ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach programu „Wzorowa Łazienka” marki Domestos. Nagrodą dla gminy, która wygra w konkursie miałby być remont toalety wartości 30 tys. zł lub zestawy Domestos oraz dostęp do lekcji higieny. Uzyskanie nagrody byłoby możliwe w wyniku zdobycia największej ilości głosów w kraju wśród szkół zgłoszonych do konkursu w głosowaniu internetowym internautów oraz po spełnieniu przez Gminę wymogów określonych w Regulaminie konkursu.

Na terenie Gminy i Miasta Mirosławiec funkcjonują 2 szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa w Mirosławcu oraz Szkoła Podstawowa w Piecniku.

W związku z realizacją przez Gminę i Miasto Mirosławiec projektu pn.: „Nowoczesna szkoła – przebudowa wraz z wyposażeniem Szkoły Podstawowej w Mirosławcu z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych” w ramach realizacji Kontraktu Samorządowego w Szkole Podstawowej w Mirosławcu modernizowane są łazienki, a na ich modernizację zapewnione jest finansowanie zewnętrzne w wysokości 85% kosztów inwestycji. Natomiast w Szkole Podstawowej w Piecniku łazienki nie wymagają remontu.

  1. powyższego bezzasadnym byłby udział szkół podstawowych z terenu Gminy Mirosławiec w w/w konkursie.
  1. trybie art. 8 ustawy ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach ( Dz. U. z 2014 r. poz. 1195 ze zm.) niniejsza petycja wraz z załącznikami została opublikowana na stronie internetowej www. bip.miroslawiec.pl w zakładce Petycje.

 

Ponadto informuję, że zgodnie z art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach ( Dz. U. z 2014 r. poz. 1195 ze zm.) sposób załatwienia petycji nie może być przedmiotem skargi.

 

                                                                                                                                                                    z up. Burmistrza Mirosławca

                                                                                                                                                                            Monika Stąporek

                                                                                                                                                                        Sekretarz Gminy i Miasta

Załączniki do pobrania

1 Odpowiedź w spr. petycji - wzorowa łazienka.pdf (PDF, 46KB) 2017-10-18 13:33:23 27 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Monika Stąporek 18-10-2017 13:33:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik 17-10-2017
Ostatnia aktualizacja: Monika Stąporek 18-10-2017 13:33:23