ZMIANY W ODBIORZE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH OD 1 LIPCA 2016 ROKU

W wyniku przeprowadzonego przetargu, wyłoniony został nowy wykonawca usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, którym od 1 lipca 2016 r. będzie firma Remondis Sanitech Sp. z o.o. Zmiana firmy wywożącej odpady z terenu Gminy Mirosławiec, nie spowoduje zmiany częstotliwości odbioru, jak również wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych.

Tak jak w latach poprzednich, zarówno odpady segregowane jak i niesegregowane z nieruchomości jednorodzinnych położonych na terenie miasta Mirosławiec odbierane będą dwa razy w miesiącu. Z wiosek odpady niesegregowane oraz odpady biodegradalne, szkło, plastik,makulatura będą odbierane jeden raz w miesiącu. Częstotliwość odbioru odpadów na wsiach zwiększona będzie dwukrotnie w okresie letnim od 1 czerwca do 31 sierpnia.

Niezmienne pozostają również stawki opłat za wywóz odpadów. W dalszym ciągu wysokość opłaty wynosić będzie: 14 zł od osoby w przypadku odpadów niesegregowanych i 8 zł od osoby przy odpadach segregowanych. Tak jak dotychczas właściciele nieruchomości, w których zamieszkują mieszkańcy, zobowiązani są do uiszczenia na rzecz Gminy Mirosławiec opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w następujących terminach:

za styczeń - luty - do 25 lutego

za marzec - kwiecień -  do 25 kwietnia

za maj - czerwiec -  do 25 czerwca

za lipiec – sierpień - do  25 sierpnia

za wrzesień – październik – do 25 października

za listopad – grudzień – do 25 grudnia

Opłaty za odbiór odpadów należy dokonywać na otrzymany w 2013 roku indywidualny numer rachunku bankowego. Wpłat można dokonywać za pomocą bankowości elektronicznej lub bezpośrednio w dowolnych placówkach bankowych. Gmina nie przyjmuje wpłat gotówkowych w swojej siedzibie.

Zmiana firmy zajmującej się odbiorem odpadów wprowadza jednak konieczność wymiany pojemników. Nieruchomości zamieszkałe wyposażone w pojemniki dotychczasowego odbiorcy firmy Eko Fiuk Sp. J. zostaną wyposażone do dnia 30 czerwca 2016 r. przez firmę Remondis Sanitech w nowe kosze. Dotychczasowe pojemniki należące do Eko Fiuk zostaną zabrane z nieruchomości zamieszkałych.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemu zarówno z wymianą pojemników jak i odbiorem odpadów, prosimy o ich zgłaszanie osobiście w Referacie Gospodarki, Inwestycji i Środowiska Urzędu Miejskiego w Mirosławcu lub telefonicznie pod numerem telefonu 67 259 61 42. 

Przypominamy również, że od 1 lipca 2016 r. obowiązuje nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Do 30 czerwca br. nowy terminarz wywozu odpadów dostarczony zostanie przez firmę Remondis Sanitech do wszystkich nieruchomości zamieszkałych położonych w Gminie Mirosławiec. Harmonogram odbioru odpadów będzie również dostępny na naszej stronie internetowej www.miroslawiec.pl, tablicach ogłoszeń  oraz w czerwcowym wydaniu gazetki gminnej.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kamila Chałupczak 23-05-2016 11:08:04
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kamila Chałupczak 23-05-2016
Ostatnia aktualizacja: Kamila Chałupczak 31-05-2016 13:48:38